Search

Miks eelistada bambusest tooteid?

Updated: May 16

Mis on Bambus?

Bambus on kõige kiiremini kasvav puittaim maailmas: kasvukiirus võib ulatuda kuni 1 meeter päevas. Bambuse liike on rohkem kui 1000 ja nende kasv on ka liigiti erinev. On olemas 2cm pikkuseid taimi kui ka 40 meetri pikkusi puid. Bambus on kõrreline ja seega ei tapa saagikoristus taime, vaid soodustab selle kasvu. Erinevalt lehtpuidust kasvab bambus edasi samast tüvist; see tähendab, et ümberistutamine ei ole vajalik ja välditakse metsade hävitamist.Bambus on kõige hilisem taimne kangamaterjal. Võib öelda, et bambus on 21. sajandi tekstiilmaterjal. Tekstiili valmistamiseks kasutatakse bambuse lehti ja säsi.

Peamine tooraine on bambusviskoos, mis on pehme, hingav, niiskust hülgav ja kiiresti kuivav.
Bambusest kanga head omadused:


Orgaaniline

Kangatööstuses peetakse bambust väga loodussõbralikuks tooraineks, sest ta kasvab kiiresti ja loomulikult ilma pestitsiidide, herbitsiidide ja väetisteta. Kasvuks vajab ta väga vähe vett, mis saadakse looduslikest sademetest, samuti toodab ta palju hapnikku ja minimeerib kasvuhoonegaase.

Kuna bambus ei vaja mingeid ebameeldivaid kemikaale, siis on see imeline orgaaniline valik kogu Teie perele.


Looduslikult antibakteriaalne

Bambus sisaldab looduslikku omadust, mis tapab kuni 70% bakteritest, mis üritavad bambusest inkubeerida. See tähendab, et kasutatav orgaaniline bambus on juba loomulikult antibakteriaalne ja seentevastane.


Hüpoallergeenne

Bambus ei soodusta ega varja tolmulestasid. Bambusest valmistatud kangastel on madalam võimalus põhjustada allergilisi reaktsioone, mistõttu nad sobivad imikutele alates sünnist. Need, kes on vastuvõtlikud allergiatele, leiavad sageli, et nad ei ole bambusest kangaste suhtes allergilised.


Niiskust kontrolliv

Kangas on tugevalt higi imav, tõmbab nahalt niiskuse, hoiab teid lõhnavabana, kuivana ning värskena. Aitab kontrollida baktereid või lööbeid, mis muidu võivad niiske või märja nahaga tekkida.


Hingav kangas

Bambusest kangad on valmistatud looduslikust orgaanilisest bambusviskoosist, muutes need hingavaks ja ohutuks Teie lapsele.


UV-kaitse

Bambusekiud kaitsevad päikese eest, peegeldades tagasi UV-kiiri. Seega sobivad bambusekiust tooted suurepäraselt ka suviseks õues viibimiseks.


Reguleerib kehatemperatuuri

Bambusviskoosist kootud trikotaažil on hea termoreguleeriv toime – kuumaga tekitab kandjas jaheda tunde, külmaga sooja tunda.


Imeliselt pehme!

Bambusest valmistatud kangad on uskumatult pehmed ja neil on luksuslik siidine tunne, mis sobib just ideaalselt beebide ja laste õrnale nahale. Bambusest kiud on tavapärasest puuvillast palju peenemad ja seetõttu on võimalik toota palju pehmemaid kangaid.


Bambuskangas on üks keskkonnasõbralikemaid kangaid planeedil - aidake päästa meie planeeti, valides kogu oma perele orgaanilised tooted!

16 views0 comments
 
TAISIBLOGI